>_ Výborně, vstupní test jsi zvládl. Vypadá to, že budeš něco vědět o zlatém řezu a chemii.>_ Vítej ve světě neomezených možností. Vytvořili jsme tuhle realitu, abychom mohli dosáhnout libovolných cílů. Obklopili jsme se smyslovými podměty, které vytvářejí emoce, pocity a myšlenky. Vypadá to velmi reálně a doslova skutečně. Ale co je to skutečnost? Co je to realita? Je to to, na co si můžeme sáhnout? Nebo to co vidíme a cítíme? Jaký důkaz je reálnější, když vše jsou jen neuronové signály v našem mozku? Oči, které převádějí elektromagnetické vlnění vysokého kmitočtu na nervový signál, aby ve čtvrtém kortexu v mozku mohl vzniknout vjem barvy? A co je to barva?

>_ Máš pocit, že nežiješ skutečný život, ale že vše je jen sen a iluze? Chceš opravdu poznat, jak hluboko králičí nora vede? Kdo ti nasadil růžové brýle a promítá tuhle simulaci? Chceš se stát jejím tvůrcem? A nebo tím, kdo odhalí tajemství této iluze?

Už dlouho dobu víme, že někde tady musí být bytost s nadlidskými schopnostmi. Bytost, která potřebuje cíl a motivaci. Možná jsi to právě Ty. Nebudeme Ti tvrdit, že jsi nejlepší a že jsi to určitě Ty. To musíš rozhodnout nakonec jen ty sám. My jen dáváme možnosti a příležitosti. A je na každém, jakou možnost si vybere.

>_ Již více než 20 let prohledáváme svět plný fotonů, kontrastů, vlnových délek a signálů spojených se světlem. Umíme světlo generovat, měřit, počítat. Vytváříme přístroje, které dokáží doslova zmrazit realitu a převést ji na digitální informaci. Máme tu teď příležitost na rozšíření našeho týmu. Naše vize přesahují naše schopnosti a šikovný kodér by nás mohl posunout do zcela jiné dimenze. Už nám nestačí 2D projekce. Chtěli bychom proniknout do jiného prostoru, převibrovat i do jiného frekvenčního pásma a zkusit si také pohrát trochu s časem. Možná budeme jednou v čase i cestovat. Neslibujeme zázraky ani královské odměny. Práce na naší lodi je těžká, náročná a nezvládne ji každý. Někdo to vydržel pár let, někdo i 20. Pro někoho je to jen práce, pro někoho poslání a pro někoho neskutečná dřina.

>_ Představ si, že dokážeš zhasnout celé město. Nebo celou republiku a nebo dokonce celou planetu? Jak moc by jsi chtěl být u pořádného blackoutu? Nám se podařilo jedno město zhasnout a naše ambice tím nekončí. Čím silnější je náš tým, tím větší cíle si můžeme stanovit. Někdo se spokojí s cestou do Prahy, někoho uspokojí cesta do Austrálie a pro někoho není ani Mars dostatečně daleko. Ale co takové hvězdy? Jiné galaxie, jiné planety? Což takhle se vydat na druhou stranu vesmíru? Prozkoumat černé díry, rudé obry a bílé trpaslíky? Mlhoviny a hvězdokupy? Začali jsme přípravné práce. Spolupracujeme s astronomy a hvězdáři. Sledujeme Měsíc, Slunce, planety. Ale hlavně, pracujeme na temnějším nebi, abychom viděli náš cíl, naše hvězdy.

>_ Jezdíš autem nebo chodíš v noci pěšky, na kole, na koloběžce? Jak Ti vyhovuje noční prostředí? Chceš se zapsat do dějin jako lovec fotonů? Jak daleko má foton k jedničce a nebo nule? Umíme ho nasimulovat a zachytit do paměti?

>_ Pokud Tě tyhle otázky baví a chceš se s námi setkat a podívat na naše hračky a třeba si i něco zkusit, napiš nám. Nabízíme místo v týmu vývojářů, výzkumníků, odborníků, učitelů a zároveň studentů. Tvoříme jeden tým, který si umí pomáhat a zároveň se vzájemně motivovat. Děláme práci, která je svým způsobem unikátní a jedinečná. Jsme schopni nabídnout doktorské téma studia, zaměstnání a nebo jen brigádu. Upřednostníme trvalejší spolupráci a příslušnost k týmu. První kroky máme za sebou a teď už to stačí jen pořádně rozjet. Máš chuť si nasadit červené brýle a rozpohybovat naše měřidla a algoritmy, data a databáze, okna a dialogy? Propojit nepropojitelné, spočítat nespočítatelné a vizualizovat neviditelné?

Tak pojď do toho, než Ti tuhle šanci někdo přebere.

>_

Kontakt

Vysoké učení technické v Brně
Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií
Ústav elektroenergetiky
Laboratoř světelné techniky – LumiDISP

Technická 12, 616 00 Brno
telefon: +420 541 146 212
email: info@lumidisp.eu

web: www.lumidisp.eu

© 2024 With ❤️️ to light. All rights reserved.